• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznaj skarby Bałkanów

Odwiedź Węgry!
Europa Środkowa z pewnością jest regionem w którym znajdziemy sporo naprawdę ciekawych krajów. Polska jest tu oczywiście jednym z najlepszych przykładów, choć naturalnie warto czasami wyjechać gdzieś za granicę, bo z powodu niewielkiej odległości nie wydamy na to zbyt wielkich pieniędzy a równocześnie zwiedzimy w taki sposób wiele interesujących miejsc.
Do absolutnie najlepszych propozycji na pewno zaliczają się tu Węgry, położone stosunkowo niedaleko od Polski – pomiędzy naszymi krajami stoi tylko Słowacja. Pomimo tego, że jest to stosunkowo niewielki kraj, to jednak możemy w nim znaleźć zarówno wiele pełnych uroku miast jak i urzekających krajobrazów. Na szczególną uwagę zasługuje rzecz jasna Budapeszt, który wszystkimi swoimi zabytkami może wprawić w prawdziwy zachwyt nawet najbardziej wymagające osoby. Jeśli chodzi o środowisko naturalne, to jednym ze zdecydowanie najciekawszych miejsc jest tutaj słynne jezioro Balaton, będące największym zbiornikiem wodnym tego typu w tej części Europy.
Podsumowując, Węgry bez wątpienia mogą nam zaoferować mnóstwo interesujących rzeczy. Bardzo ciekawy może być także fakt, że Polacy i Węgrzy dzielą ze sobą wspólną historię oraz trwającą już od całych wieków przyjaźń, w związku z czym wakacje w tym państwie będą jeszcze atrakcyjną propozycją dla nas wszystkich.

1. Kliknij

2. Dowiedz się więcej

3. Więcej informacji

4. Kontynuuj

5. Wejdź

Categories: Podróże

Comments are closed.